Doba čtení:1 m, 13 s
MVV Energie CZ patří k největším teplárenským skupinám v Česku. Foto: MVV Energie

Teplárenské skupině MVV Energie CZ klesl ve finančním roce od začátku října 2016 do konce září 2017 meziročně čistý zisk o 3,9 procenta na 259,4 milionu korun. Konsolidované tržby se snížily o 1,1 procenta na 2,1 miliardy korun.

V porovnání s předchozím obdobím skupině stoupl objem prodaného tepla, a to o 4,9 procenta na 747 000 megawatthodin (MWh). Objem prodané elektřiny meziročně stagnoval na 193 000 MWh.

Čtěte také:
Piráti plení poslední zelené ostrůvky
Pirátská poslankyně chce omezit uhlí

Předseda představenstva firmy Jiří Koptík uvedl, že firma mimo jiné realizuje rozsáhlé modernizační projekty v Liberci a Pelhřimově. „Pokračujeme v projektech GreenNet, ve kterých nahradíme parní potrubí efektivnějším horkovodním. Touto rekonstrukcí dosáhneme významného snížení tepelných ztrát. Vysokou investiční náročnost přes půl miliardy korun alespoň částečně snižuje možnost získání státních dotací,“ dodal.

MVV Energie CZ patří k největším teplárenským skupinám v Česku. Tvoří ji 15 dceřiných společností a působí v 15 městech České republiky, zejména na Moravě, v severních Čechách a na Vysočině. Celkově má 481 zaměstnanců.

Mateřskou společností skupiny je MVV Energie CZ a.s., která byla založena v roce 1993 a od roku 1999 je dceřinou společností německého energetického koncernu MVV Energie AG se sídlem v Mannheimu v Německu.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo