Doba čtení:1 m, 23 s
Teplárna České Budějovice. Foto: Teplárna Č.Budějovice

Teplárna České Budějovice dostala od ministerstva průmyslu respirátory a roušky, z nichž část předala i teplárnám v Táboře, Plané nad Lužnicí a Písku. Jde dohromady o stovky respirátorů FFP2 a několik tisíc roušek.

Ochranné pomůcky tak doplnily zásobu budějovické teplárny, firmě by měly vystačit na nejbližší měsíce. ČTK to řekl předseda představenstva Václav Král.

Čtěte také:
Budějovická teplárna prodlouží síť na 25 km
Budějovická teplárna získala prestižní rating

Budějovická teplárna dodává teplo a teplou vodu do více než 28.800 bytů ve městě, má zhruba 230 zaměstnanců. Po vyhlášení nouzového stavu přijala preventivní opatření, aby nemusela omezit provoz a distribuci tepla.

Zvláštní ochrana se týká dispečinku teplárny a klíčových výrobních úseků. Změněn byl například rozpis pěti směn, které se rozdělily na dvě skupiny, takže vždy tři směny slouží v pozměněném harmonogramu nepřetržitě 14 dnů a zbylé dvě jsou doma. Postupně se pak střídají,“ uvedl mediální zástupce teplárny Zdeněk Zuntych.

Centrální velín je oddělený od ostatního provozu a vstup mají povolený jen operátoři. Směny si pracovníci předávají bez osobního kontaktu. Většina administrativních zaměstnanců pracuje z domova. Činnost výjezdových skupin funguje bez omezení, zákazníci mají při případných haváriích téměř okamžitou podporu.

V roce 2018 prodala teplárna 1505 terajoulů tepelné energie. Čistý obrat firmy byl předloni 847 milionů korun, skončila v zisku po zdanění 40,5 milionu Kč. Vyplývá to z výroční zprávy. Distribuční síť teplárny měří 164 kilometrů, z nichž je 97 kilometrů parovodů, 23 kilometrů horkovodů a 44 kilometrů teplovodů.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme