Doba čtení:1 m, 4 s
Město Most. Foto: Ondřej Hájek

Přesně 353,39 korun za gigajoule tepla bez DPH zaplatí odběratelé teplárny Komořany společnosti Severočeská teplárenská v roce 2015.To představuje meziroční zvýšení o tři procenta. Serveru iUHLI.cz to sdělila mluvčí Severočeské teplárenské Miloslava Kučerová.

Za zvýšením cen stojí především nárůst cen oprávněných nákladů vstupujících do kalkulace tepla. Jde například o ceny průmyslové vody, náklady na údržbu a rekonstrukce rozvodů.

Cena tepla ze Severočeské teplárenské je cenou primární, za kterou teplo odebírají distribuční společnosti v Mostě a Litvínově. V Mostě tak například zaplatí odběratelé společnosti PRVNÍ MOSTECKÉ 493,53 Kč/GJ bez DPH. To je o 2,5 procenta více než loni. V případě, že spotřebitelé v Mostě a Litvínově neodebírají teplo přímo od společnosti Severočeské teplárenské, informuje je o konečné ceně za teplo a teplou užitkovou vodu jejich dodavatel.

Akciová společnost Severočeská teplárenská je dceřinou společností United Energy a majitelem tepelných rozvodných zařízení zásobujících města Most a Litvínov.

United Energy patří k předním českým nezávislým producentům elektřiny a tepla. Provozuje elektrárnu s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech u Mostu o celkovém instalovaném elektrickém výkonu 239 MWe. Zásobuje teplem 35.000 domácností v Mostě a Litvínově a řadu nebytových prostor, průmyslových podniků, zdravotnická zařízení, školy a další.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa