Topolánek má další práci u Křetínského

Mirek Topolánek: Foto: Teplárenské sdružení ČR

Expremiér Mirek Topolánek se v prosinci stal manažerem monopolního slovenského přepravce plynu Eustream. Bude zodpovědný za rozvoj vztahů s veřejností, píše týdeník Euro. Eustream patří do Energetického průmyslového holdingu (EPH), který vlastní podnikatel Daniel Křetínský a finanční skupina J&T.

Topolánek ve strukturách EPH zastává už několikátou funkci. „Mirek Topolánek má možnost komunikovat v Bruselu a s představiteli států,“ uvedl ředitel marketingové komunikace EPH Daniel Častvaj. Angažování bývalého premiéra podle týdeníku souvisí s projektem plynovodu Eastring, který by umožnil z německého trhu zásobovat Balkán.

Topolánek v EPH vystřídal řadu postů. Loni skončil v dozorčí radě německé hnědouhelné a elektrárenské společnosti Mibrag, nepůsobí už ani v slovenské firmě Nafta, která spravuje zásobníky plynu na Slovensku.

Aktuálně je podle Eura vedle pozice v Eustreamu stále šéfem dozorčí rady Elektráren Opatovice, které rovněž patří do EPH. Kromě toho je Topolánek předsedou Teplárenského sdružení ČR a spoluvlastní výrobce řídicích systémů pro petrochemii VAE Controls.