Tříděné uhlí se slevou

Zájem o tříděné uhlí je stále enormní a jeho produkce zejména v topné sezoně nestačí požadavkům zákazníků. Foto: imagio

Levněji a bez čekání mohou odběratelé nakoupit tříděné uhlí z produkce skupiny Seven Energy Pavla Tykače v období od 1. dubna do 30. června.

Jarní slevy ušetří peníze hlavně domácnostem. Pro ně je včasný nákup nejen šancí zaplatit za uhlí o pár desítek korun méně, ale i zárukou, že budou mít na topnou sezonu včas a bez čekání dostatek uhlí.

Čtěte také:
Tykač chystá miliardové investice v Evropě
Zahraniční studenty uchvátilo Uhelné safari

Zájem o tříděné uhlí je stále enormní a jeho produkce zejména v topné sezoně nestačí požadavkům zákazníků. Skupina Seven Energy se snaží technologickými vylepšeními co nejvíce zefektivnit jeho výrobu, aby poptávce maximálně vyhověla. Investovala například do nového řídicího systému na Úpravně uhlí v Komořanech, rozšířila počet nakládkových míst apod. Přesto zákazníci v některých zimních měsících čekají na dodávku tříděného uhlí i několik týdnů.

Seven Energy se tak po nabídce jarních slev opět vrátí v závěru léta k původním cenám a na podzim nejspíše zdraží. „Naše tříděné uhlí – zejména tzv. ořech 2 – je vhodné i ke spalování v ekologických kotlích, na něž se vztahují kotlíkové dotace. Dá se proto očekávat, že zájem o něj s blížící se topnou sezonou poroste a tomu přizpůsobíme i cenu,“ uvedla Gabriela Sáričková Benešová, tisková mluvčí Seven Energy.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme