Tykač přesunul pražské sídlo Sev.en

Pavel Tykač míří do centra Prahy v rámci reorganizace své skupiny Sev.en, která vznikla spojením Severní energetické a Czech Coalu. Foto: iUHLI

Pražští zaměstnanci skupiny Sev.en finančníka Pavla Tykače se po dlouhých letech stěhují z budovy Petra Kellnera PPF Gate v Dejvicích. Novou adresou pražského sídla firmy je ulice V Celnici nedaleko Masarykova nádraží.

Končí tak éra společných kanceláří, kterou oba miliardáři hojně využívali ke spolupráci. Před třemi roky měli například zájem o tuzemskou televizi Nova (Kellner o ni znovu usiloval i loni na podzim). Před rokem pak koupil Tykač tříprocentní podíl v Kellnerove telekomunikační firmě O2 ČR. Společně usilovali také o ovládnutí Plzeňského Prazdroje, který jim nakonec vyfoukli Japonci. Často spolu však i soupeřili: například při nákupu německých dolů a elektráren od švédského Vattenfallu před dvěma lety, napsalo Euro.

Čtěte také:
Tykačovi horníci dostanou 13. plat
Zahraniční studenty uchvátilo Uhelné safari

Oba velcí čeští byznysmeni se znají už z prvních dob polistopadového kapitalismu z 90. let dvacátého století, kdy stavěli základy svého miliardového majetku. Setkávali se například při nákupech pohledávek z konsolidační agentury.

Tykač míří do centra Prahy v rámci reorganizace své skupiny Sev.en, která vznikla spojením Severní energetické a Czech Coalu.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme