Uhelné safari táhlo i přes vyšší vstupné

Ilustrační foto: Vršanská uhelná, Tomáš Malý

Návštěvníci si mohou zblízka prohlédnout i obří težební stroje. Foto: Vršanská uhelná, Tomáš Malý

Exkurze Uhelného safari, které pořádají těžební společnosti Severní energetická a Vršanská uhelná, mají letos za sebou již sedmou sezonu. Zájem byl tradičně obrovský.

Oproti předešlým letům se safari trochu změnilo. Bylo například o měsíc kratší. Došlo k navýšení poplatku za dospělé účastníky. Obavy, že se tím sníží zájem o exkurze, se nepotvrdily. I při letošních cenách 200 a 250 korun za dospělého, se hlásili lidé z celé republiky.

Čtěte také:
Hnědé uhlí vystřídají turisté
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku

Školy všech typů měly exkurze opět zdarma. I s jejich žáky a studenty navštívilo Uhelné safari kolem 2 800 lidí. Je to méně než v předešlých letech, ale to způsobilo zkrácení exkurzního cyklu. Poprvé se také nabízely termíny komerčně za paušální cenu a mnohé firmy této možnosti využily pro své firemní akce.

Jak se ukázalo, na Uhelné safari míří čím dál více rodin, které v Ústeckém či Karlovarském kraji tráví dovolenou nebo právě firemní a zájmové kolektivy, které návštěvu těžební lokality zapracovávají už dlouho dopředu do svých programů.

Co je Uhelné safari

Uhelné safari pořádá skupina Czech Coal od roku 2009. Projekt vznikl jak díky zájmu laické veřejnosti o návštěvu lomů, tak kvůli snaze těžebních společností informovat více nejen o těžební, ale i rekultivační činnosti. Projekt zastřešuje Vršanská uhelná společně se společností Severní energetická.

Návštěvníci Uhelného safari mají možnost seznámit se s provozem v lomech, s těžební technologií, ale také s tím, jak se obnovuje krajina po hornické činnosti. Exkurze do lomu trvají 4 až 5 hodin, rekultivační trasa 2 až 3 hodiny. Uhelné safari je otevřeno také tělesně handicapovaným návštěvníkům.

Podrobnosti na webových stránkách www.uhelnesafari.cz.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme