Doba čtení:1 m, 9 s
Uhelný důl Winchester South společnosti Whitehaven Coal v Bowenské pánvi v centrálním Queenslandu plánuje těžit až 17 milionů tun uhlí ročně po dobu přibližně 30 let. Ilustrační foto: pixabay.com

Jeden z největších navrhovaných uhelných dolů v Austrálii na zelené louce byl schválen vládou státu Queensland z hlediska ochrany životního prostředí. Uhelný důl Winchester South společnosti Whitehaven Coal v Bowenské pánvi v centrálním Queenslandu plánuje těžit až 17 milionů tun uhlí ročně po dobu přibližně 30 let.

V prohlášení pro burzu ASX ve čtvrtek ráno společnost Whitehaven Coal uvedla, že rozhodnutí vítá, a označila ho za „důležitý milník“. V povrchovém dole, který se nachází 30 kilometrů jihovýchodně od města Moranbah, by se mělo těžit převážně hutní uhlí, které se používá k výrobě oceli, a druhotné energetické uhlí pro výrobu energie, napsal server msn.com.

Baterie v bývalé elektrárně vydrží 2 hodiny. Stát bude 11 miliard

Queenslandské ministerstvo životního prostředí, vědy a inovací schválilo žádost společnosti o povolení k těžbě v oblasti životního prostředí (EA) poté, co generální koordinátor v listopadu loňského roku doporučil projekt realizovat. Ministerstvo uvedlo, že v rámci projektu byly komplexně posouzeny emise skleníkových plynů, včetně plánů na jejich snížení.

Projekt ještě potřebuje schválení federální vlády prostřednictvím procesu podle zákona o ochraně životního prostředí a biologické rozmanitosti (EPBC). Společnost bude o rozhodnutí oficiálně informována ve středu.

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa