Uhlí se bude asi vozit po novém mostě

Elektrárna Počerady. Foto: ČEZ

Uhlí do Elektrárny Počerady se bude nejspíš z Vršan vozit po novém mostě. Foto: ČEZ

Most, po kterém vozí železniční vlečka uhlí mezi Vršanskou uhelnou a Elektrárnou Počerady, bude zřejmě nutné postavit znovu. Konstrukce byla poškozena při dopravní nehodě, kdy do mostu najel řidič nákladního vozu, který převážel stavební stroj.

V současné době probíhá průzkum poškozené části mostu a zpracovává se technologický postup dočasného řešení, podle předběžných zjištění se totiž předpokládá, že bude nutné vzhledem k rozsahu poškození vyměnit celou mostní část,“ sdělila Liběna Novotná, mluvčí společnosti Vršanská uhelná.

Čtěte také:
Kamion odřízl elektrárnu od uhlí
Czech Coal pohlídá technika

K nehodě došlo v pátek 26. února. Vzhledem k rozsahu poškození mostu a kontrole statika byl železniční provoz na mostě zastaven. Ihned po nehodě byly zahájeny práce na provizorním podepření mostu, aby bylo možné obnovit dodávky uhlí do elektrárny. Dodávky se podařilo obnovit ještě téhož dne.

Pod mostní konstrukci byla instalována podpěra a dopravní značení, které omezuje rychlost na silnici první třídy mezi Mostem a Žatcem v místě zúženého silničního průjezdu pod mostem. Silnice bude opět plně zprovozněna 1. dubna. Právě proto, aby mohlo být co nejdříve odstraněno omezení na zmíněném silničním tahu, byla zvolena zatím jen dočasná oprava.

Kompletní oprava, respektive výměna mostní konstrukce, si vyžádá delší časové období. Dodávky uhlí do počeradské elektrárny nebudou přerušeny,“ dodala mluvčí.

Mohlo by vás zajímat:
Patami k výbuchu a zavřete oči
Elektrárna Dětmarovice je v provozu 40 let
Bývalá šachta „vyrábí“ elektřinu z vody