Uhlobaron chystá nový zpravodajský portál

blesk_compressed

Křetínský již vlastní nejčtenější český deník Blesk. Foto: wikipedia.org

Miliardář Daniel Křetínský není aktivní jen při nákupech elektráren, dolů a fotbalových hvězd. Stále více se rozmachuje i na mediálním trhu.

Vydavatelství Czech News Center (Blesk, Aha!) v listopadu plánuje spustit nový zpravodajský portál, který přinese seriózní žurnalistiku. Od zbytku trhu se bude odlišovat nejen obsahovou stránkou, která se zaměří na Česko a částečně i na zbytek globalizovaného světa, ale i vizuální podobou, uvedl server Borovan.cz.

Čtěte také:
Křetínský má název své uhelné divize
EPH získá německá aktiva Vattenfallu až na podzim

Jméno serveru Křetínského zaměstnanci tají, není však tajemstvím, že CNC vlastní kupříkladu zatím nevyužívané domény 24news.cz, bleskovazprava.cz nebo bleskovky.cz. Křetínského a Tkáčova Czech Media Invest již provozuje seriózní web e15.cz.

Křetínského Energetický a průmyslový holding (EPH) patří k největším energetickým firmám v ČR. Zahrnuje 50 firem v ČR, na Slovensku, v Polsku, Německu, Maďarsku, Británii a Itálii, působících v oblasti těžby uhlí, výroby elektřiny a tepla či dodávek tepla.

EPH nedávno společně s PPF Investments koupil německé hnědouhelné doly a elektrárny od švédského státního koncernu Vattenfall. Křetínský vlastní i řadu jiných uhelných dolů a elektráren v několika evropských zemích.

Holdingu v loňském roce vzrostly konsolidované tržby o čtvrtinu na 4,57 miliardy eur (zhruba 124 miliard korun). Provozní zisk (EBITDA) se zvýšil o 18 procent na 1,64 miliardy eur (asi 44 miliard korun).

Mohlo by vás zajímat:
Výbuch srazil giganta na kolena
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech