United Energy dala nemocnici tisíce roušek

Společnost United Energy provozuje Teplárnu Komořany. Foto: United Energy

Mostecká nemocnice spadající pod společnost Krajská zdravotní (KZ) získala od teplárny United Energy 12 000 jednorázových ústenek. Roušky poputují jak personálu, tak pacientům jako jednorázová ochrana během koronavirové pandemie, uvedl ředitel nemocnice Petr Najman.

Ochranné pomůcky jsou dlouhodobě nedostatkovým zbožím v České republice. Lidé si například roušky šijí sami. „Vážíme si každé takové pomoci, která pro zaměstnance Krajské zdravotní do našich nemocnic přichází ve dnech, kdy je ochranných pomůcek pro zdravotníky v České republice stále ještě nedostatek,” uvedl předseda představenstva KZ Jiří Novák.

Čtěte také:
Komořanská úpravna má za sebou odstávku
Komořanská teplárna investuje půl miliardy

Potřebný zdravotnický materiál byl do České republiky dovezen z Číny v rámci dodávky milionu roušek, které zakoupily společnosti J&T a Energetický a průmyslový holding (EPH), pod který United Energy spadá. Obě skupiny vyčlenily na dodávku přes 215 milionů korun. Dodávka byla rozdělena rovným dílem mezi Česko a Slovensko. Další část pomoci by měla dorazit v nejbližších dnech.

Pro Českou republiku určených 500 000 roušek již bylo distribuováno především do regionů, ve kterých poskytují společnosti skupiny EPH dodávky tepla. Jedním z nich je i Mostecko.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu