Doba čtení:1 m, 29 s
Elektrárna s kombinovanou výrobou elektřiny a tepla v Komořanech zásobuje teplem 35 tisíc domácností v Mostě a Litvínově. Foto: United Energy

Komořanská teplárna letos investuje do oprav a modernizace 520 milionů korun. Nejvíce peněz z toho je určeno na ekologizace zdroje tak, aby podnik splňoval emisní limity stanovené Evropskou unií. Poté, co v pátek skončila topná sezona, může začít i běžná údržba horkovodní soustavy.

Teplárenské společnosti United Energy a Severočeská teplárenská, které teplárnu v Komořanech tvoří, loni daly na investice přes 270 milionů korun. „Nejvýznamnější investice letos budou vynaloženy na tzv. ekologizaci zdroje, konkrétně pak například na projekt mokrého odsíření pro kotle K6 – K10, na kterém v současné době pracujeme,“ uvedl ředitel společnosti United Energy Milan Boháček.

Čtěte také:
Komořanská úpravna má za sebou odstávku
Výměna třídičů skončila, vznikl evropský unikát

Při údržbě letos přijdou na řadu kotle, které potřebují důkladnou a nákladnou péči. Pokračuje také rekonstrukce a údržba tepelných zařízení, respektive primárních a sekundárních rozvodů, do nichž Severočeská teplárenská celkem investuje přibližně 80 miliónů korun.

Dodávky tepla pro Most a Litvínov komořanská teplárna ukončila v pátek 31. května, což koresponduje s oficiálním termínem ukončení topné sezony uvedeným ve vyhlášce ministerstva průmyslu a obchodu. Loni se v obou městech přestalo topit 11. května, tedy o 20 dní dříve. „Abychom přerušili dodávky tepla až v oficiálním termínu ukončení topné sezóny, případně ještě déle, to se nestalo již několik let. Naposledy v roce 2015, kdy jsme topnou sezónu s konečnou platností ukončili až 1. června,“ uvedl Petr Horák, ředitel společnosti Severočeská teplárenská.

V případě opětovného poklesu venkovních teplot je teplárenská společnost, na základě žádosti odběratelů, připravena dodávky tepla opět obnovit.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších uhelných dolů
TOP 10 navždy bohatých
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa