USA otáčí uhelné kormidlo

Pruitt během volební kampaně Donalda Trumpa slíbil oživení amerického uhelného průmyslu. Foto: wikipedia.org, EPA

Šéf americké Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA) Scott Pruitt řekl před desítkami pensylvánských horníků, že skončily regulační útoky na uhelný průmysl a že životní prostředí lze chránit bez omezování podnikání.

Uděláme to Americkým způsobem, vzroste počet pracovních míst a ukážeme zbytku světa jak se to dělá,“ uvedl Pruitt pro agenturu AP před prohlídkou uhelného dolu Harvey, což je jeden ze tří největších podzemních dolů v USA a rozkládá se asi 50 mil jižně od Pittsburghu.

Čtěte také:
Uhlí má potenciál, je přesvědčena GE
Trump chce energetickou nezávislost USA

Regulační útok skončil,“ řekl s odkazem na změnu ekologických a jiných regulačních norem pro těžební a další energetická odvětví, které se zpřísnily za bývalého prezidenta Baracka Obamy. „Chceme pro vás být partnerem,“ dodal Pruitt.

Pruitt během volební kampaně Donalda Trumpa slíbil oživení amerického uhelného průmyslu. Po vítězství Trumpa byl jmenován šéfem americké Agentury pro ochranu životního prostředí, kterou přitom v minulost jako generální prokurátor Oklahomy více než desetkrát zažaloval kvůli tomu, že její ekologické předpisy poškozují průmysl.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech