Doba čtení:1 m, 5 s
Rýpadlo KK 1300/K 111 bylo vyvinuto pro specifické podmínky Dolu Bílina (DB). Foto: NOEN

V obou lomech, kde těží hnědé uhlí Severočeské doly pracují kolesová rýpadla vybavená řadou unikátních řešení chráněných patenty.

Technický rozvoj vyvrcholil v roce 2011 nejmodernějším rýpadlem KK 1 300/K 111 z Prodeca, které je zatím posledním českým rýpadlem klasické koncepce s nevýsuvným kolesovým výložníkem a teleskopickým spojovacím mostem, napsaly Hornické listy.

Čtěte také:
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů
Severočeské doly koupí nové rypadlo za miliardy

KK 1 300/K 111 bylo vyvinuto pro specifické podmínky Dolu Bílina (DB). Místem nasazení jsou nejnižší skrývkové řezy s obtížně těžitelným nadložím, s výskytem těžko rozpojitelných pevných jílovců. Právě pro těžbu v nejnáročnějších podmínkách byla uzpůsobena jeho konstrukce.

Robustní rýpadlo s dvourotorovým drtičem umístěným ve střední stavbě váží 5 tisíc tun a splnilo všechny předpoklady a úspěšně obstálo ve zdolávání geologických problémů nejnižších skrývkových řezů DB. S ohledem na perspektivní těžbu této lokality bude pro DB dodáno ještě jedno kolesové rýpadlo. Opět bude svými parametry patřit do řady TC2 a typově naváže na spolehlivý a již osvědčený stroj KK 1 300/K 111.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Nejlepší podzemní sklápěčka na světě
Mobil ušitý horníkům na míru
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa