Doba čtení:1 m, 0 s
Ilustrační foto: SUAS
Ilustrační foto: SUAS

Milovníci běhání se v Chodově dočkají nových běžeckých tras. Přímo na výsypce hnědouhelného dolu Sokolovské uhelné totiž vznikne okruh, který bude přístupný veřejnosti. Jde o další ukázku přínosu rekultivací po těžbě.

Chodovské radnici se podařilo po několikaměsíční přípravě dokončit poslední záležitosti k tomu, aby si lidé mohli na okruhu na výsypce brzy zaběhat. „V těchto dnech jsme potvrdili dohodu se Sokolovskou uhelnou, že se o trasu, která vede přes její území, budeme starat,“ řekl Karlovarskému deníku starosta Chodova Patrik Pizinger.

Čtěte také:
Malolom Leontýna
Z bývalé šachty je dnes větrná farma

Okruh je pro amatérské běhání rozšiřuje nabídku pro trávení volného času,“ dodal starosta, který je sám aktivním běžcem. Chodov se díky novému okruhu dostane jako jedno z mála měst v Karlovarském kraji na seznam Mattoni Free Run, což je síť pětikilometrových tras po celé České republice.

Trasa povede po stávající cestě kolem přírodního koupaliště Bílá voda a v jeho blízkém okolí. „Nyní ji musíme vyznačit, poté přijde na řadu představení trasy,“ doplnila Ilona Nehybová z chodovského odboru správy majetku.

Mohlo by vás zajímat:
Po Rudém severu se dnes procházejí turisté
Kostel by stál uprostřed lomu
Místo uhlí vinohrady