V Číně vytvoří dalšího těžebního giganta

Čína je největším světovým těžařem i spotřebitelem uhlí. Foto: Pixabay.com

Vláda čínské provincie Šan-si spojí 3 uhelné společnosti do jediného subjektu s názvem Jinneng Holding Group. Sloučeny budou společnosti Datong Coal Mine Group, Jinneng Group a Shanxi Jincheng Anthracite Mining Group.

Konsolidace tria by z nové společnosti učinila druhou největší čínskou společnost na těžbu uhlí v Číně, protože v roce 2019 vyprodukovala celkem 316 milionů tun černého uhlí. Součástí nového subjektu se také stane největší čínský trh s uhlím. Nejvýznamnější čínský těžař, společnost China Energy Investment Corp, loni vyprodukoval 510 milionů tun uhlí, uvedl server steelguru.com.

Čtěte také:
Oracle Power pomůže těžit uhlí v Pakistánu
Američané hrozí sankcemi kvůli NordStream

Tento krok, zaměřený na zvýšení efektivity roztříštěného uhelného průmyslu v Číně, je součástí úsilí Pekingu o zlepšení fungování státních podniků, které jsou stále považovány za páteř ekonomiky. Konečným cílem je dosáhnout jedné společnosti v oblasti vedení, personálu, strategického plánování, investic, marketingu, dodavatelského řetězce a managementu

Čína před pěti lety stanovila plány na konsolidaci uhelného sektoru do několika velkých společností do konce roku 2020. Mezi nedávné konsolidace patří fúze společností Shandong Energy Group a Yankuang Group v červenci. Shanxi Coking Coal Group v tomto roce také restrukturalizovala dovozní a vývozní skupinu Shanxi Coal.

Deset největších čínských těžařů uhlí vyprodukovalo za prvních osm měsíců roku 1,16 miliardy tun uhlí, což podle Čínské asociace pro uhlí představuje 47,2 procent celkové produkce.