Doba čtení:1 m, 4 s
Po oznámení vytvoření konsorcia vyletěly akcie firmy Oracle Power strmě vzhůru. Foto: Oracle Power

Akcie společnosti Oracle Power zaznamenaly raketový růst poté, co firma oznámila, že se dohodla na spolupráci se společností China National Coal Development a dubajským šejkem Ahmedem bin Saeed Al Maktoumem při rozvoji hnědouhelného dolu Thar a přidružené elektrárny v Pákistánu, uvedl server proactiveinvestors.co.uk.

Společnost Oracle podepsala dohodu o založení konsorcia, které bude rozvíjet těžbu hnědého uhlí v poušti Thar v Pákistánské provincii Sindh a elektrárnu o instalovaném výkonu 1 320 megawatt. Oracle bude mít v projektu podíl 12%, China Coal získá 73% a dubajský šejk, který je známý jako šéf Emirates Airlines, bude vlastnit 15%.

Čtěte také:
Biden doporučil horníkům, aby se naučili programovat
Američané hrozí sankcemi kvůli NordStream 2

Generální ředitelka společnosti Oracle Power Naheed Memonová uvedla, že partneři projektu tvoří jednu z největších těžařských a vývojových společností na světě, kteří s sebou přinášejí finanční a technické prostředky, aby dokázali projekt této velikosti realizovat.

Kromě zajištění rostoucích energetických potřeb Pákistánu projekt umožní i výrobu benzínu ze zkapalněného uhlí, aby země mohla omezit dovoz drahých pohonných hmot.

Mohlo by vás zajímat:
Elektrotahač má spotřebu jako malé město
VIDEO: Sci-fi bagr z Jižní Koreje
Služební auto obra Koloděje