V dozorčí radě ČEPS končí Kovačovská i Sluková

Bývalá předsedkyně dozorčí rady ČEPS Lenka Kovačovská. Foto: MPO

V dozorčí radě provozovatele přenosové soustavy ČEPS skončila její předsedkyně Lenka Kovačovská a členka rady Pavla Sluková. Kovačovská odstoupila sama, Slukovou odvolal jediný akcionář ČEPS s účinností ke konci července. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) stát.

Sluková a Kovačovská byly dříve na MPO náměstkyněmi. V rámci systemizace, kterou na začátku letošního roku provedl bývalý ministr Tomáš Hüner (za ANO), obě ve funkcích skončily. Sekce energetiky, kterou vedla Kovačovská, se přeměnila na sekci surovin a energetiky. Sekce majetkových účastí, kterou vedla Sluková, zanikla a její odbory se přesunuly do jiných sekcí.

Čtěte také:
Babišův muž si vylepšuje kancelář za 3 miliony
Vitásková chce zpět do čela ERÚ

Minulý týden ČEPS oznámil, že Kovačovská k 25. červenci odstoupila z funkce předsedkyně a členky dozorčí rady firmy. Mluvčí MPO František Kotrba sdělil serveru E15, že v oznámení o odstoupení z funkce důvody svého rozhodnutí neuvedla.

Kdo Kovačovskou ve funkci předsedkyně rady nahradí, zatím není jasné. „Podle platných stanov společnosti ČEPS volí předsedu dozorčí rady ze svých členů dozorčí rada. Termín pro volbu ve stanovách společnosti určen není,” sdělilo bez bližších podrobností MPO. Podle webových stránek ČEPS zůstává v dozorčí radě firmy sedm členů.

Společnost ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Firmě loni meziročně stoupl zisk před zdaněním o 39,8 procenta na 2,9 miliardy korun. Celkové výnosy vzrostly o 5,7 procenta na 20,1 miliardy korun.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě