Doba čtení:2 m, 4 s
Podle ředitele obchodního rozvoje Zyfry Alexandra Smolenského se mnoho společností z celého světa v roce 2019 přesunulo z experimentální fáze do průmyslového zavedení systémů založených na umělé inteligenci a strojovém učení. Foto: zyfra.com

Indie bude mít brzy svůj první „inteligentní důl“. Bude to výsledek společného projektu mezi ruským poskytovatelem digitálních řešení firmou Zyfra a indickou společností Thriveni Earthmovers Private Limited (Thriveni).

Thriveni provozuje uhelný důl Pakri Barwadih Coal Mining Project (PBCMP) v Jharkhandu. Společnosti Zyfra zadala zakázku na přeměnu tohoto dolu na tzv. inteligentní.

Čtěte také:
Nelegální těžbu odhalí vesmírná technologie
Indie umožní těžit uhlí i soukromníkům

Řešení Zyfra Intelligent Mine zahrnuje systém řízení důlního parku, automatizovaný systém vrtání, monitorovací systém užitečného zatížení a hladiny paliva, který umožňuje přidělit důlní zařízení, vytvořit plán a přiřadit trasy k mobilnímu zařízení podle výrobních cílů v reálném čase. Monitorovací systém užitečného zatížení a hladiny paliva umožňuje optimalizovat průměrné užitečné zatížení nákladních vozidel a eliminovat pod a nadměrné zatížení.

„K našemu rozhodnutí o partnerství se společností Zyfra přispělo několik různých faktorů. Mými požadavky na podporu byly technologie světové třídy, flexibilita v přístupu a přizpůsobivost indickému operačnímu prostředí. Naší investicí do spolupráce se společností Zyfra je zajistit dostupnost nejnovějších technologických inteligencí, jako jsou IIOT (průmyslový internet věcí) a AI (umělá inteligence),“ řekl B. Prabhakaran, generální ředitel Thriveni.

„Bude to první indicko-ruský projekt tohoto měřítka v oblasti inovací. Doufáme, že vyšle signál dalším společnostem z Indie a Ruska, že v oblasti digitalizace a informačních technologií leží obrovský nevyužitý potenciál. Naše země dosahují nejvyšší úrovně zralosti v dvoustranných vztazích, takže můžeme pracovat nejen v Indii a Rusku, ale také ve třetích zemích,“ řekl generální ředitel Zyfry Pavel Rastopshin.

Umělá inteligence vyvolala mezi indickou vědeckou komunitou velký zájem. Indie se dostala do top 10 zemí s největším počtem publikací o vědeckých projektech umělé inteligence a komerčním zavádění prováděných výzkumnými organizacemi a společnostmi. Největší počet publikací je v USA (32%), Číně (12%) a Německu (10%).

Podle ředitele obchodního rozvoje Zyfry Alexandra Smolenského se mnoho společností z celého světa v roce 2019 přesunulo z experimentální fáze do průmyslového zavedení systémů založených na umělé inteligenci a strojovém učení. „Techniky umělé inteligence pomáhají řešit takové problémy, jako je optimální řízení zařízení, spotřeba surovin a kontrola kvality. Relativně nová oblast počítačového učení získává na oblibě v průmyslové robotice a autonomních systémech (automobily, bezpilotní vzdušná vozidla, lodě), “poznamenal.

Mohlo by vás zajímat:
Unikátní laser umí vyrovnat terén
Moderní technologie ovládají dozery
Černouhelný prach je moderní palivo

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa