V Indii začala privatizace uhelných dolů

Indie považuje uhlí za domácí dostupný a cenově dostupný zdroj energie a významnou část svého energetického mixu, i když podporuje obnovitelnou energii ve snaze splnit své cíle v oblasti klimatu. Foto: pixabay.com

Přední indičtí výrobci hliníku a mědi Vedanta Ltd. a Hindalco Industries Ltd. byli mezi prvními zájemci v první den aukcí indických státních uhelných dolů pro soukromé společnosti. Aukce byly vládou premiéra Narendry Modiho označeny za stěžejní reformu a byly zahrnuty mezi opatření k oživení ekonomiky po šoku z pandemie.

Vedanta miliardáře Anila Agarwala nabídla státu podíl 21% na výnosech z dolu Radhikapur West ve státě Východní Urísa, zatímco Hindalco od miliardáře Kumara Mangalama Birly nabídl 14,25% podíl z dolu Chakla v sousední provincii Jharkhand. ve výpisu. Vítězům bude povoleno těžit a prodávat uhlí z jejich bloků, což je doposud hájemství státních společností, napsal server msn.com.

Čtěte také:
Bombaj postihl blackout
Začíná světová plynová válka?

Indie považuje uhlí za domácí dostupný a cenově dostupný zdroj energie a významnou část svého energetického mixu, i když podporuje obnovitelnou energii ve snaze splnit své cíle v oblasti klimatu.

Podíl uhlí v indickém energetickém mixu sice postupně klesá, ale očekává se, že palivo bude dominovat energetickému mixu země i po několik následujících let.

Důl Radhikapur West, který bude nyní vlastnit společnost Vedanta, má zásoby 312 milionů tun uhlí. Důl Chakla, který v aukci získala firma Hindalco Industries, má zásoby 76 milionů tun uhlí. Aukce pro ostatní doly budou pokračovat až do 9. listopadu.