V Indii zemřelo při důlním neštěstí šest lidí

Indická republika je druhá nejlidnatější země na světě. Jedním z nejchudších indických států je Džharkhand. Foto: wikipedia.org

Nejméně šest mužů přišlo o život při důlním neštěstí ve východní Indii a další jsou stále v zavaleném dole. Podle místní policie je pod zemí uvězněno na 20 lidí, indické sdělovací prostředky hovoří až o 40 zavalených hornících.

Neštěstí se stalo ve čtvrtek pozdě večer v dole na uhlí ve státě Džharkhand a záchranáři se kvůli hustému dýmu nemohli k dolu dlouho přiblížit.

Čtěte také:
Indové zrušili Greenpeace
Je Indie varováním i pro české Greenpeace?

I když indické sdělovací prostředky tvrdí, že pod zemí mohlo být až 40 lidí, manažer dolu řekl, že do dolu vjelo jenom deset vozíků, přičemž podle předpisů jeden připadá na jednoho zaměstnance.

Důl, který se nachází více než 1500 kilometrů od Dillí, vlastní vláda státu Džharkhand, která ale pracoviště pronajala soukromému nájemci.

Džharkhand je jeden z nejchudších států v Indii, avšak je bohatý na minerální zdroje. Nachází se v něm třetí největší naleziště uhlí ze všech indických států a je v něm vůbec nejvíc železné rudy v celé Indii. Páteří jeho ekonomiky je hornictví a s ním související průmysl.

Mohlo by vás zajímat:
Zelená energie? Ďáblova alternativa
Při vyskových teplotách funguje je uhlí a jádro
Zelená energie a teplo už nás stály přes 22 miliard