V OKD jsou tři čtvrtiny zaměstnanců očkovány

OKD zaměstnance motivuje k očkování příspěvkem 3000 korun za dokončenou vakcinaci. Foto: OKD

Zaměstnanci těžební společnosti OKD měli opět možnost nechat se očkovat proti covidu-19 přímo na Dole ČSM ve Stonavě na Karvinsku. V součtu s minulou středou toho využilo 103 zaměstnanců a také 33 jejich příbuzných. ČTK to řekla mluvčí OKD Naďa Chattová.

Očkování zajistila Fakultní nemocnice Ostrava. „Společnost OKD už má k dnešnímu dni více než 74 procent pracovníků, kteří prošli kompletním očkováním proti onemocnění covid-19,“ uvedla Chattová. Ve firmě pracuje přes 3500 lidí. Zaměstnanci, kteří očkováni nejsou, se jednou týdně přímo v podniku testují PCR testem.

Čtěte také:
Soud zamítl žalobu OKD na NWR a Bakalu
Seismická aktivita v revíru OKD

OKD zaměstnance motivuje k očkování příspěvkem 3000 korun za dokončenou vakcinaci. „Motivační bonus už byl vyplacen více než 1950 zaměstnancům. Ti, kteří ještě očkováním projdou, mají možnost o tento příspěvek požádat do konce letošního roku,“ uvedl výkonný ředitel OKD Radim Tabášek.

Mezi očkovanými zaměstnanci OKD jsou i pracovníci z ciziny, hlavně z Polska. Bez registrace se mohli dát očkovat i oni. „Cizinci, kteří u nás pracují, jsou pojištěni v České republice, takže s tím nebyl problém,“ řekla Chattová.

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) dnes oznámil, že cizinci, kteří dlouhodobě legálně pobývají v České republice, budou mít očkování proti covidu-19 hrazené z rozpočtu ministerstva zdravotnictví. Zahraniční zaměstnanci českých firem ale vesměs mají české pojištění a očkovat se mohli už nyní.

My jsme pro zájemce také zajistili očkování přímo v prostorách huti jako jeden z řady benefitů souvisejících s péčí o zdraví našich zaměstnanců. Této možnosti využilo přibližně 300 našich pracovníků, mezi nimi byli i cizinci,“ řekla mluvčí huti Liberty Ostrava Barbora Černá Dvořáková.