Doba čtení:1 m, 17 s
Důl Myslowice-Wesola se nedaleko Katovic ve Slezském vojvodství. Je to jeden z největších uhelných dolů v Polsku i Evropě, zaměstnává přes 3200 horníků. Foto: wikipedia.org

V polském uhelném dole Myslowice-Wesola na jihu země včera zahynuli dva horníci. Zemřeli při závalu, ke kterému došlo kolem 16:00 v hloubce 665 metrů pod zemí. Dvěma dalším horníkům, kteří byli u místa neštěstí, se povedlo dostat se na povrch. V polských dolech tak letos přišli o život už tři horníci.

Oběťmi důlního neštěstí jsou muži, kterým bylo necelých 50 a 33 let. První z nich měl třicetileté zkušenosti a v dole Myslowice-Wesola pracoval dvanáct let, druhý tam působil téměř jedenáct let, uvedla televize TVN24. „V mysli jsme s rodinami a blízkými obětí. Chci vzdát hold horníkům – jejich těžké práci a obětavosti. A také vyjádřit uznání záchranářům,“ uvedl starosta Myslowic Dariusz Wójtowicz, jenž o smrti dvou důlních pracovníků informoval. Příčiny důlního neštěstí vyšetřuje báňský úřad v Katovicích.

Čtěte také:
Polsko schválilo energetickou strategii
Ruské jádro je nebezpečné, ruský plyn nevadí?

Důl Myslowice-Wesola se nachází u obce Myslowice nedaleko Katovic ve Slezském vojvodství. Podle serveru onet.pl je to jeden z největších uhelných dolů v Polsku i Evropě, zaměstnává přes 3200 horníků.

V letošním roce polské doly připravily o život už tři horníky. Při nehodě v dole Ziemowit u města Lendziny zemřel 19. února třiatřicetiletý muž. Loni zahynulo v Polsku v těžebním průmyslu 16 lidí, z toho devět z nich přišlo o život v dolech, píše onet.pl.