V Thár Blok-1 už se svařuje

Thár Blok-1 je integrovaný projekt těžby uhlí a elektráren, který se rozkládá na ploše více než 9 tisíc čtverečných kilometrů v Thárské poušti. Foto: FB Dveloping Pakistan

Firma Shanghai Electric zahájila svářecí práce na hlavní spalovací komoře elektrárny Thár Blok-1 s celkovým výkonem 2×660 MW, která vzniká jako projekt společné výroby elektrické energie a těžby uhlí v Pákistánu.

Realizace projektu již pokročila a dostala se do fáze instalace jednotlivých zařízení. V současné době firma zahájila svařování hlavní spalovací komory.

Čínská firma musela při realizaci tohoto projektu řešit již řadu problémů, protože průmysl a stavebnictví jsou v Pákistánu méně rozvinuté a navíc během pandemie covid-19 vázly dodávky stavebních materiálů a zařízení. Číňané proto vyslali do Pákistánů týmy svých odborníků, kteří naplánovali instalaci spalovací komory a zajistili zaškolení svářečů a dalších pracovníků. Po důkladné přípravě a vyhodnocení vstupních podmínek byly úspěšně dokončeny svářečské práce na spalovací komoře pro Blok-1, který obsahuje celkem 29 svařovaných spojů a již prošel výstupní kontrolou, která ho shledala způsobilým k dalšímu používání.

Čtěte také:
Pákistánský uhelný boom je šancí pro ženy
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě

Uhelná oblast Thar je považována za 7. největší uhelnou rezervu na světě se 175 miliardami tun hnědého uhlí, pohřbenou asi 160 metrů pod pískem v poušti Thar. Podle zprávy agentury Bloomberg může region vyprodukovat dostatek uhlí pro výrobu 15 GW elektřiny v příštích 10 letech. Tato levná alternativa k dováženému palivu může zemi pomoci překonat chronický nedostatek energie, který má velmi negativní vliv na hospodářský růst Pákistánu.