Ve Chvaleticích hořely kabely

Škoda po požáru bude v řádu desítek milionů korun. Foto: Severní energetická

Elektrárna Chvaletice musela nouzově odstavit jeden ze čtyř bloků. Kvůli požáru na elektronistalaci.

K požáru do elektrárny ve Chvaleticích vyjíždělo v úterý večer pět jednotek hasičů. Šlo o požár kabelových kanálů u strojovny 2. bloku elektrárny. „V důsledku požáru byl blok odstaven a bude mimo provoz pravděpodobně až dva měsíce. Škoda pravděpodobně dosáhne řádu desítek milionů korun,“ uvedla pro Pardubický deník Gabriela Sáričková Benešová, mluvčí společnosti Sev.en, která elektrárnu provozuje.

Čtěte také:
Tykačovi horníci dostanou 13. plat
Zahraniční studenty uchvátilo Uhelné safari

Událost se obešla bez zranění, po příčině požáru pátrají vyšetřovatelé.  Minulý požár chvaletické elektrárny měl následky mnohem vážnější. 30. srpna 2016 došlo v elektrárně k požáru zauhlovacího mostu, zasahovalo 13 jednotek hasičů. Elektrárna musela zastavit provoz na několik týdnů. Škoda byla nakonec vyčíslena na 139 milionů korun a policie za způsobení požáru sdělila obvinění dvěma svářečům, kteří jej měli nedbalostí zavinit.

Elektrárna Chvaletice je nejmladší hnědouhelnou elektrárnou v zemi, v provozu je od roku 1979. Instalovaný výkon činí 820 MW, minoritně vyrábí také teplo pro Trnávku a Chvaletice.

Mohlo by vás zajímat:
Na výsypce dnes přistávají letadla
Dříve měsíční krajina, dnes poklad přírody
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme