Veolia loni vydělala dvě miliardy

Karvinská teplárna má od poloviny května nové odsiřovací linky na třech kotlích. Foto: Veolia Energie ČR

Firma Veolia Energie ČR, která je výrobcem a dodavatelem tepla a elektrické energie, vytvořila loni zisk více než dvě miliardy korun, meziročně o 12,5 procenta více. Obrat společnosti naopak klesl o 16,7 procenta na 7,3 miliardy korun. S odkazem na výroční zprávu společnosti, která do konce loňského roku nesla název Dalkia ČR, to napsaly Finanční noviny.

Více než miliardu Veolia, která zaměstnává přes 1600 lidí, loni investovala. Projekty se týkaly především snížení produkce emisí oxidů dusíku, oxidů síry a tuhých částic.

Předseda představenstva Veolie Energie ČR Zdeněk Duba a místopředseda Vincent Barbier uvedli, že loňský rok byl pro teplárenský sektor nepříznivý kvůli klimatickým poměrům i pokračujícímu poklesu cen silové elektřiny. “Krize ekonomiky ještě ve světě ani v České republice neodezněla, což mělo za následek pokles objednávek ze strany průmyslových podniků a sníženou spotřebu elektrické energie v ČR o více než dvě procenta,” dodali.

Loňský rok byl pro teplárenský sektor nepříznivý kvůli klimatickým poměrům i pokračujícímu poklesu cen silové elektřiny.

Dodávky tepla se společnosti loni meziročně snížily o 2071 terajoulů na 10.919 terajoulů. Důvodem poklesu byl teplý rok.

Tržby za prodej tepla se snížily o 808 milionů korun na 4,72 miliardy korun. Prodej elektřiny klesl z 2064 gigawatthodin na 1909 gigawatthodin a tržby klesly o 669 milionu korun na 2,434 miliardy korun. Firmě loni stouply tržby za prodej chladu, a to o šest milionů korun na 39 milionů korun.

Mohlo by vás zajímat: Veolia Energie ČR loni v Česku investovala do modernizace svých energetických zařízení okolo 1,6 miliardy korun.