VIDEO: politik nechal promluvit horníky

Americký kongresman Gary Palmer zveřejnil video, v němž dal příležitost k vyjádření horníkům ze státu Alabama, kteří byli postiženi nadměrnou regulací ze strany Agentury pro ochranu životního prostředí (EPA).

Pokud budou předpisy agentury o ochraně životního prostředí plně implementovány, bude to mít jen zanedbatelný, pokud vůbec nějaký, pozitivní dopad na životní prostředí, ale bude to mít podstatný a nepříznivý dopad na ekonomiku a zaměstnanost,“ řekl Palmer.

Čtěte také:
Série bankrotů v USA ohrožuje rekultivace
Trump vsadil na uhelnou kartu

Kromě toho tyto předpisy mají za následek vyšší náklady na energie pro domácnost, které dopadnou zvláště tvrdě na rodiny s nízkými příjmy a samoživitele. EPA by měl dělat to, co jsem udělal já – využít příležitosti setkat se s horníky a slyšet jejich příběhy o tom, jak předpisy ovlivnily jejich životy a živobytí. EPA by se dozvěděla, že to jsou skuteční lidé s rodinami, ne statistické položky, na kterých nezáleží,“ zdůraznil kongresman.

Statistiky navíc ukazují, že z důvodu stoupajících nákladů na energii je 37 procent domácností s nízkými příjmy bez lékařské či stomatologické péče, téměř čtvrtina se musí obejít bez jídla přinejmenším jednou denně a 19 procent občanů onemocnělo, protože jejich domov byl příliš studený.

Čtěte také:
Hillary Clintonová vyhrožuje horníkům
Chrání banky klima nebo své zisky?
JPMorgan ukončí podporu uhlí