Doba čtení:1 m, 26 s

Tajemné příběhy Krušných hor aneb Krušné horory, tak se jmenuje projekt, který pro příznivce geocachingu, turistiky a tajemna připravuje Destinační agentura Krušné hory s podporou Severní energetické. Projekt bude spuštěn v červnu, již dnes se ale můžete navnadit pilotním klipem.

Pro všechny zájemce bude podle informací serveru Homerlive.cz připraven ucelený okruh tematických geocaching pointů v Krušných horách. Všechna tato místa spojuje téma tajemných, hrůzostrašných či strašidelných příběhů a legend s nimi svázaných. Každý příběh bude převeden do filmové podoby ve formě krátkých klipů.

Čtěte také:
Podkrušnohorské muzeum funguje už sedm let
Bývalý důl se proměnil v muzeum a zábavní park

Veškeré informace o místech, legendách, ale i souřadnicích a obsahu jednotlivých cache bude možné nalézt na připravovaném webu a facebookové stránce. K projektu bude vydán rovněž turistický pas na sběr razítek uschovaných v jednotlivých „keškách“.

Co je geocaching:
Geocaching je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skryté schránky nazývané cache (v češtině psáno i keš), o níž jsou známy její zeměpisné souřadnice. Při hledání se používají turistické přijímače GPS. Člověk zabývající se geocachingem bývá označován slovem geocacher, česky též geokačer nebo prostě kačer. Po objevení cache, zapsání se do logbooku a případné výměně obsahu ji nálezce opět uschová a zamaskuje.

Všeobecně oceňovaným prvkem geocachingu je umisťování keší na místech, která jsou něčím zajímavá, a přesto nejsou turisticky navštěvovaná. V popisu jsou pak uvedeny informace o místě s jeho zvláštnostmi a zajímavostmi. Schránky se ale umisťují i do zajímavých míst, která jsou velmi frekventovaná. V některých případech je zajímavým právě úkol, který je s nalezením cache spojen.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
V lomu našli pravěký strom starý 20 milionů let
Služební auto obra Koloděje