VIDEO: Uhlím si můžete čistit zuby

Málokdo ví, že uhlí je velmi oblíbenou přísadou kosmetických produktů. Každý měsíc roste počet kosmetických novinek, které jsou na uhlí založeny. Na trhu tak můžeme najít třeba zubní pasty či deodoranty. Na videu se podívejte, jak se uhlím dají čistit zuby.

Je všeobecně známo, že uhlí má schopnost absorbovat toxiny a téměř jako magnet působí na nejrůznější špínu, oleje a bakterie. Tyto vlastnosti dělají z aktivního uhlí užitečný prvek, který je navíc při styku s kůží naprosto neškodný.

Čtěte také:
Uhlí vystřídala auta
Benzín z uhlí? Jde to!

Protože uhlí absorbuje taniny (barevné polyfenoly obsažené ve víně, čaji či kávě), je ideální složkou pro odstranění skvrn na zubní sklovině a bělení zubů. Uhlí také ničí bakterie, které způsobují špatný dech.

Na internetu lze nalézt mnoho domácích receptů na bělení zubů za pomoci uhlí, ale existují i průmyslové možnosti. Jde například o zubní pastu Beverly Hills Perfect White Black. Možná si však budete těžko zvykat na to, že barva pasty je tmavě šedá. Roli hraje určitý stereotyp, že bělosti zubů lze dosáhnout pouze s bílou pastou.

Na práškovém uhlí je založena i řada deodorantů. Absorbují pot a pohlcují nepříjemné pachy. Použití se poněkud liší od běžných kolečkových deodorantů. Jde o šedý prášek, který je třeba nejprve nanést na dlaně a pak distribuovat do podpaží. Nemusíte mít přitom strach, že by vám prášek zbarvil kůži či oblečení.

Mohlo by vás zajímat:
TOP 10 největších těžebních bestií
VIDEO: Liebherr – vzpoura strojů
VIDEO: Uhněte z cesty, jde uhelný obr