Doba čtení:1 m, 12 s
Ředitel Virtuse Energy Jan Fousek (vpravo). Foto: Virtuse Energy

Největší tuzemský obchodník s emisními povolenkami Virtuse Energy pokračuje v expanzi na energetických trzích. Po letech zkušeností v obchodu s emisemi velkým podnikům v celé Evropě, zejména v Čechách a na Slovensku, a velkoobchodem s elektřinou a plynem začal Virtuse nabízet elektřinu i plyn koncovým zákazníkům z řad středních a velkých podniků. Firma to uvedla v tiskové zprávě.

„Podnikům a institucím se naskytla v našem regionu doposud unikátní příležitost možnosti obchodování všech tří hlavních komodit – elektřiny, plynu a emisních povolenek – pod jednou střechou včetně veškerých doprovodných služeb jako je portfolio management, analytická podpora, zodpovědnost za odchylku a mnohé další,“ uvedl ředitel a spolumajitel Virtuse Energy Jan Fousek.

„U všech tří komodit jsme přímými účastníky trhu – v elektřině a plynu Subjektem zúčtování odchylek na OTE plus členem celé řady evropských energetických burz,“ dodal Fousek. Ředitelem sekce prodeje elektřiny a plynu se stal Jaroslav Codl, který dříve pracoval v Czech Coalu.

Virtuse Energy je česká společnost napůl vlastněná Fouskem a Rastislavem Vasilišinem. Loni zobchodovala 76 milionů emisních povolenek stovkám největších společností zejména v České Republice a na Slovensku a dosáhla obratu přes šest miliard korun. Loni v dubnu se stala jako jediná firma svého druhu v regionu členem největší světové burzy ICE a v září stala vůbec první zahraniční firmou na světě, která vstoupila na nově se formující čínský trh s emisemi.