Horní zákon? Neprodiskutováno, odložit!

Vláda z pondělního projednávání stáhla Horní zákon, problematiku vodní dopravy a také rekultivací. Informoval o tom její místopředseda Jan Hamáček. Foto: ČSSD

Vláda dnes odložila projednání novely zákona o ochraně nerostného bohatství. Kdy se novela na program vlády dostane, není zatím zřejmé.  Projednány nakonec nebyly ani body týkající se rekultivací a vodní dopravy.

Co konkrétně stojí za stažením projednávání novely Horního zákona, ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) na tiskové konferenci po jednání vlády nevysvětlil. Konstatoval jen, že k tomu došlo na návrh předsedy vlády a ministryně průmyslu a obchodu. Podle zdrojů blízkých ministerstvu průmyslu a obchodu se premiéru Babišovi nelíbilo, že materiály nebyly dostatečně prodiskutovány.

Čtěte také:
Novela Horního zákona narazila na fakta
Novela horního zákona vyvolala bouři

Vláda se naopak věnovala statutu Stálého výboru pro výstavbu nových jaderných zdrojů, který podle ministra zpřehlednila. V jeho čele bude nyní předseda vlády, místopředsedy budou ministryně průmyslu a obchodu a vládní zmocněnec, členem bude i ministr vnitra.

Cílem je stabilní a cenově dostupná dodávka elektřiny z bezemisních zdrojů, čímž myslíme nové jaderné zdroje v lokalitách Dukovany a Temelín,“ vysvětlil Jan Hamáček.

Vláda se podle ministra vnitra rozhodla také podpořit evropský satelitní systém pro vládní komunikaci, takzvaný Govsatcom. Ten má vzniknout jako součást evropského satelitního systému Galileo a vláda bude usilovat o to, aby sídlil v Česku.

Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo