Doba čtení:1 m, 12 s
Vozidlo A30G bylo vyrobeno v závodě Volvo CE ve švédském Braås za použití stávajícího výrobního procesu a z oceli bez fosilních zdrojů od švédské ocelářské společnosti SSAB. Foto: volvoce.com

Společnost Volvo Construction Equipment (Volvo CE) se stala prvním výrobcem na světě, který dodala zákazníkovi stavební stroj vyrobený z oceli bez fosilních zdrojů. Jedná se o kloubový tahač A30G.

Vozidlo A30G bylo vyrobeno v závodě Volvo CE ve švédském Braås za použití stávajícího výrobního procesu a z oceli bez fosilních zdrojů od švédské ocelářské společnosti SSAB, napsal server prnewswire.com.

Tento krok přišel pouhých devět měsíců poté, co společnost představila první koncept vozidla na světě využívající ocel bez fosilních paliv, a to v rámci testování implementace v běžném výrobním uspořádání. Ačkoli se očekává, že komerční zavádění bude u vybraných zákazníků postupné, je toto rychlé první předání důležitým milníkem v ambicích skupiny prosazovat transformaci průmyslu směrem ke globálním klimatickým cílům.

Autonomní sklápěčka reaguje na překážky

V rámci svého závazku Science-Based Targets chce společnost Volvo CE do roku 2040 dosáhnout nulových čistých emisí skleníkových plynů. Vedle elektrifikace svých strojů si společnost uvědomuje důležitost snižování uhlíkové stopy v celém svém hodnotovém řetězci. To zahrnuje i suroviny používané v jejích výrobcích, jejichž hlavní součástí je ocel. Výroba s použitím oceli bez fosilních zdrojů ve strojích a součástech společnosti Volvo CE bude postupná a bude záviset na takových aspektech, jako je dostupnost oceli.