Vypalování šetří čas i peníze

Pierce Scorpion 2500 G. Foto: piercecontrolautomation.com.au

Zvýšený výkon s možností pálení dvěma hlavami najednou, přesnost i možnost vypalování složitých tvarů ze silných plechů, které již nelze zvládat autogenem ručně jsou největší přednosti nového pomocníka opravářů v darkovské mechanické dílně MD 84, který šetří firmě OKD nemalé peníze.

Jedná se o CNC pálicí stroj Scorpion 2500 G české výroby se dvěma kyslíkovými pálicími hlavami, včetně pálicího stolu a filtrační jednotky odsávání. „Toto zařízení je určeno k pálení tvarů do rovinných kovových materiálů s pomocí autogenní technologie. Programování pálení pro standardní tvary možno provádět přímo v řídicím systému stroje nebo v libovolném CAD/CAM systému. Sami si s ním produkujeme různý sortiment náhradních dílů, což vyjde laciněji, než kdyby se musely shánět přes odbor nákupu,“ popisuje mistr strojních oprav darkovského střediska Rostislav Dostal.

Čtěte také:
Páskováci kompletují dopravníky a pásovky
Bývalý velvyslanec USA Schapiro je Bakalovým právníkem

Servisním službám tento stroj programuje František Parák, vedoucí projekce a technologie. Především pro opravy mechanizovaných výztuží do rubání na něm zhotovují polotovary pro následné svařování či třískové obrábění. „Víka, kryty, příruby, záslepky,“ uvádí Dostal s tím, že technická kapacita pálení oceli je od šesti do dvou set milimetrů. „V praxi pálíme materiály o tloušťce od tří do sto dvaceti milimetrů a rozměrech až dva krát čtyři metry,“ dodává mistr strojních oprav. Výrobky z darkovské dílny odebírají opraváři i z dalších šachet revíru.

Mohlo by vás zajímat:
Obnovitelné zdroje? Kam vítr, tam analýza
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů