Vyslal Beneš prezidentský vzkaz Babišovi?

Podle některých názorů vyslal Daniel Beneš vzkaz Andreji Babišovi, že má v prezidentu Zemanovi spojence.
Foto: ČEZ

Daniel Beneš, šéf polostátní firmy ČEZ, se ukázal na pódiu s vítězem prezidentských voleb Milošem Zemanem a jeho nejbližšími. Jednalo se o vzkaz adresovaný Andreji Babišovi?

Sobotní obrázek z pražského Top Hotelu mnohé překvapil, ne však ty, kteří Beneše dobře znají. Ti poukazují na skutečnost, že top manažer největší české energetické společnosti se s nynější hlavou státu stýká dlouhá léta, napsal server iHned.cz.

Čtěte také:
Beneš: Rozdělení ČEZ je dobrá varianta
Proč prodal Beneš akcie ČEZ?

Sám šéf ČEZ − který dříve byl též v ČSSD, ale své členství pozastavil − svou přítomnost v Zemanově štábu pro server iRozhlasvysvětlil tím, že jde o staré přátelství. „Tykám si s Milošem Zemanem od počátku 90. let. V té době on v politice začínal a já jsem s ČEZ neměl zdaleka nic společného. Proto jsem ho přišel do štábu pozdravit a podpořit. Nic víc v tom není třeba hledat,” prohlásil.

Nicméně mnozí pozorovatelé v tom spatřují jistou symboliku. Hlavně vzkaz premiérovi Andreji Babišovi, který s Benešem nijak dobré vztahy nemá. Ještě jako ministr financí se opakovaně snažil získat nad ČEZ větší kontrolu, přeobsadit dozorčí radu a připouštěl i výměnu Beneše. Už tehdy se hovořilo o tom, že hlavní překážkou Benešova vyhazovu je právě Zeman.

Podle názoru ekonoma a minoritního akcionáře ČEZ Michala Šnobra mohl Beneš svou přítomností u Zemana vyslat signál, že kritizované propojení polostátní firmy a některých politických stran zůstane zachováno. „Možná toto mělo být řečeno,” čte Benešovo vystoupení Šnobr.

Mohlo by vás zajímat:
Norská elektropohádka je v problémech
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků