Westernový horor se natáčel v Jiřetíně

Ilustrační foto: Imagio.cz

Do kin přichází český snímek Nenasytná Tiffany, který se zabývá mimo jiné tématem hledačů pokladů. Westernový horor se natáčel v severočeském Horním Jiřetíně, jehož existenci může ohrozit případné prolomení limitů těžby hnědého uhlí. Napsal server Blesk.cz.

“Náš příběh není o těžbě uhlí, ale hledání pokladu v zemi tam je. Na místo natáčení mě přivedl kamarád z Horního Jiřetína Jirka Beneš. Řekl jsme si, že je to ideální místo, kde se dá snoubit konkrétní událost s tím, že Jiřetín tady už nemusí být a náš film se pak může státou určitou památkou nebo svědectvím,” řekl režisér Andy Fehu.

Snímek podle režiséra vznikal ‘z čisté lásky k filmu’. Je pojatý lehce dobrodužnou formou s prvky hororu.

Čtěte také: Důl OKD si „zahrál“ v korejském filmu

„Pro mě je Nenasytná Tiffany filmem, který má co říct o lidské nenasytnosti a lhostejnosti,“ řekl Leoš Noha, který ve filmu jako jednoduchý Pepa tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom ze svých lupičských výpadů náhodou objeví starou videokameru. Ta skrývá záznam, který odhaluje cestu k netušenému pokladu. Pepa je ohromen a okamžitě po něm zatouží. V dalších rolích příběhu se objeví Jiří Panzner, Petr Čtvrtníček nebo Jitka Pavlišová.

Mohlo by vás zajímat:
Největší bagr na světě udělal kariéru ve filmu
VIDEO: Extrémní golfové hřiště na korbách náklaďáků
Jiřetín je ohledně nabídky rozpolcený