Ženy na kolejích: Karla a Veronika Rádlovy

V Kolejovce nemají vůči lidem žijícím v registrovaném partnerství žádné předsudky. Foto: SD

Časopis Hornické listy, který vydávají Severočeské doly představil ženské zaměstnankyně divize SD – Kolejová doprava. Jejich zajímavé příběhy přinášíme na pokračování.

Spojuje je nejen profese – zaměstnání v SD – Kolejová doprava – ale především osobní rovina. Svůj harmonický vztah stvrdily v roce 2013 uzavřením registrovaného partnerství. Žijí v ohromné pohodě. Jsou spokojené v soukromí i v práci.

Karla Rádlová před 11 lety uspěla ve výběrovém řízení na ekonomku provozu Tušimice a od té doby tuto pozici s přehledem zastává. „Náplň mojí práce je pestrá, a to mě baví. Připravuji podklady pro fakturaci přepravních činností, vedu v SAPu příruční pokladnu, cáchuji směnové lístky pro zhruba dvě stovky zaměstnanců provozu Tušimice, zauhlování v Prunéřově a Tušimicích, eviduji veškeré přepravní doklady od Českých drah na přepravu vápence a ostatních přístaveb. V poslední době navíc ještě zajišťuji veškerou agendu skladového hospodářství, a to včetně sledování nároků, čerpání osobních ochranných pracovních prostředků a hygienických potřeb pro všechny úseky provozu Tušimice. Protože práce v SD – Kolejová doprava mi maximálně vyhovuje, doporučila jsem ji i své partnerce Veronice,“ rekapituluje ekonomka Karla Rádlová.

Čtěte také:
Koksovny uhlí potřebovat budou
Poslední pražští uhelní Mohykáni

A tak před pěti lety nastoupila do SD – Kolejové dopravy Veronika Rádlová. „Přes obsluhu pasu jsem se dostala ke své současné činnosti – obsluze velínu v Elektrárně Prunéřov I. Podle požadavku směnového inženýra vedu z ovládacího panelu dispečinku v požadovaném množství a trasách uhlí od hlubinných zásobníků, kam se vykládá z vagonů, až po palivové zásobníky neboli bunkry nacházející se přímo u kotlů elektrárny. Uhlí směřuji většinou ke kotlům, ale pokud je požadavek, pak také na uhelnou skládku. Běžně za směnu takhle dopravím až 4 tisíce tun tušimického uhlí. Na rozdíl od Karly pracuji ve směnném provozu. Práce na velíně mě opravdu těší. Navíc jsme v grafu výborná parta,“ popsala své pracovní aktivity Veronika Rádlová.

Společně s Karlou se obě shodují, že lidé v Kolejovce nemají vůči lidem žijícím v registrovaném partnerství žádné předsudky a samy se nikdy nesetkaly s negativní reakcí. Všichni jsou v pohodě.

Mohlo by vás zajímat:
Parkovací asistent bude i pro důlní obry
Prašnost v lomu snižuje i mlžná stěna
Na dně lomu plaval sací bagr