Zimní počasí není pro rekultivace překážkou

Mezi aktuální akce společnosti Rekultivace patří terénní úpravy v rámci 9. etapy prací v lomu Vršany . Foto: Severní energetická

Stejně jako ostatní provozy na šachtě i společnost Rekultivace přechází zhruba od listopadu na zimní provoz. I když počasí některým činnostem brání, věnují se zaměstnanci pracím typickým pro toto období.

Záleží na počasí, do kdy je možné sázet stromky do země, postupně se pak přechází k natírání už vzrostlých dřevin proti okusování zvěří, protože obzvlášť v okolí lomu ČSA dokážou zvěř na rekultivovaných plochách napáchat poměrně velké škody,“ vysvětlil Tomáš Šolar, ředitel společnosti Rekultivace. A protože je zima obdobím vegetačního klidu, přicházejí na řadu i prořezávky. „Momentálně pracujeme na prořezávkách zhruba tříhektarové plochy v Mariánských Radčicích pro Palivový kombinát Ústí,“ připomněl ředitel. V zimě se Rekultivace tradičně zaměřují i na kácení dřevin v ochranném pásmu linek vysokého napětí.

Čtěte také:
Hnědé uhlí vystřídají turisté
Z měsíční krajiny do rozkvetlého parku

Pokud je sníh, přidává se k naší práci také zimní údržba. Máme dva traktory s pluhem a jeden s rozmetadlem na sůl, také tým lidí, který pomáhá udržovat chodníky a cesty,“ doplnil ředitel.

V příznivém zimním počasí se Rekultivace věnují i mulčování kolem sazenic. V minulosti některé práce  přes zimu stály, protože se využívali pouze sezonní pracovníci. „V současné době si necháváme zaměstnance celoročně, protože jak valnou většinu zakázek realizujeme pro těžební společnosti, můžeme si práci lépe plánovat a rozvrhnout do celého roku,“ dodal ředitel.  Mezi největší aktuální akce Rekultivací patří terénní úpravy v rámci 9. etapy prací v lomu Vršany a 3. etapa rekultivací lomu ČSA.

Hlavním záměrem společnosti REKULTIVACE a.s. je zajišťovat potřeby celé skupiny Sev.en v oblasti realizace biologických rekultivací a údržby pozemků a zeleně. Společnost zajišťuje komplexní provedení rekultivačních prací, terénní úpravy a následnou biologickou rekultivaci. Dále zajišťuje údržbu lesních a ostatních zelených ploch, sadovnické práce.

Mohlo by vás zajímat: