Doba čtení:1 m, 6 s
Díky nové technologii za 43 milionů korun teplárna splní emisní limity pro vypouštění oxidu dusíku platné od roku 2020. Foto: alpiq.com

Zlínská teplárna má novou technologii na snížení emisí oxidu dusíku. Díky ní teplárna splní emisní limity pro vypouštění oxidu dusíku platné od roku 2020, sdělila Markéta Čapková, zástupkyně skupiny Sev.en Energy, do které teplárna patří. Technologie stála přes 43 milionů korun.

Společnost v závěru roku obdržela kolaudační souhlas vydaný stavebním úřadem ve Zlíně a zahájila tak ostrý provoz zařízení,“ uvedla Čapková.

Čtěte také:
Modernizace Chvaletic nemá negativní vliv na okolí
DIAMO dokončuje rekultivaci rybníků

Pro redukci emisí je využita technologie, při které se vstřikuje roztok hydroxidu amonného do vhodného místa vzduchospalinového traktu kotle.

Použitá technologie patří mezi nejlepší dostupná řešení pro velké spalovací zdroje. Díky ní tak teplárna už nyní splňuje požadavek nových přísných emisních limitů pro fluidní kotle, který začne platit od 1. července 2020,“ uvedla Čapková.

Teplárenské společnosti v Česku loni investovaly do snížení emisí přes dvě miliardy korun. Modernizace provozů bude pokračovat i v dalších letech. Předloni investovaly teplárny v ČR do snížení emisí asi miliardu korun, od roku 2013 pak dohromady více než 23 miliard korun.

Mohlo by vás zajímat:
Dvousetmetrovému obrovi ušili nový kabát
Tohle monstrum zvládne i dítě
Hnědé uhlí jako přírodní hnojivo