285 milionů tun uhlí za čtyřicet let
Povrchová těžba na dole Bílina může podle Severočeských dolů pokračovat ještě 40 let, hlubinná i déle. Pokud vláda odsouhlasí prolomení limitů těžby, mohli by z dolu těžaři vyvézt až 285 milionů tun uhlí.
Rekonstrukce Chvaletic bude stát 2,6 miliardy
Brněnská společnost Královopolská RIA zvítězila v soutěži na rekonstrukci elektrárny ve Chvaleticích, která musí být hotová do 18 měsíců. Za přestavbu elektrárny zaplatí Severní energetická celkem 2,6 miliardy korun.
Odložení těžby na ČSA je špatné
Návrh ministra Mládka odložit rozhodnutí o prolomení limitů na lomu ČSA na rok 2020 je hodně špatný. Serveru iUHLI.cz to řekl šéf Severní energetické Petr Kolman, který ale stále věří, že vláda o limitech na podzim rozhodne.
Největší africký uhelný lom je v Mosambiku
Uhelný lom Moatize v africkém Mosambiku patří se zásobami přes jeden a půl miliardy tun k největším nalezištím uhlí v Africe. Provoz v lomu zajišťuje brazilská společnost Vale, která licenci na těžbu získala v roce 2004.
Happening byl úspěšný. A řešení?
Nejen nad akcí ekologů proti těžbě hnědého uhlí se zamýšlí předseda občanského Sdružení za férové ústřední topení Jan Ferenc. Upozorňuje na to, že řešení, která ekologisté nabízejí výměnou za klasickou energetiku, jsou méně úspěšná.
