Babišův muž si vylepšuje kancelář za 3 miliony

Rekonstrukce ředitelské kanceláře může vyjít na tři až pět milionů korun, Skavroň tuto informaci nepopřel.. Koláž: iuhli.cz

Člen představenstva ČEPS Jakub Skavroň, který je považován za Babišova muže, si po usednutí do nového křesla vyžádal rekonstrukci ředitelské kanceláře za několik milionů korun, uvedl server Neovlivní.cz.

Letos v lednu bývalý ministr průmyslu a obchodu Tomáš Hüner (za ANO) odvolal z představenstva ČEPS Vítězslava Kulicha. Na jeho místo usedl v červnu Jakub Skavroň a ihned si vyžádal rekonstrukci kanceláře.

Čtěte také:
ERÚ je u Babiše v nemilosti
Vitásková chce zpět do čela ERÚ

Investice do rekonstrukce kanceláře bude jedním z jeho prvních počinů. Podle interních dokumentů, na něž se server Neovlivní.cz odvolává, byly náklady na rekonstrukci vyčísleny na tři milióny korun. Následně mělo dojít k jejímu navýšení až na pět miliónů. Jakub Skavroň rekonstrukci nepopřel, ale tvrdí, že cena zatím nebyla stanovena a že se nejedná o jeho iniciativu.

Skavroň patří mezi blízké lidi Andreje Babiše. Podle dřívějších informací měl radit Babišovi při prodeji elektrárny ČEZ v Počeradech do rukou miliardáře Pavla Tykače. ČEZ nakonec po Babišově tlaku transakci neuskutečnil. O silném postavení Skavroně svědčí mimo jiné i to, že se loni stal členem dozorčí rady České exportní banky, uvedl server info.cz.

Projekt nebyl zahájen a tudíž ani naceněn. Informace o výši reálných finančních nákladů se pohybují v rovině fabulace a jsou zcela zavádějící,” uvedla tisková mluvčí ČEPS Hana Klímová. Podle jejího vyjádření se nyní řeší variantní návrhy na úpravy a rozhodnutí o možné budoucí realizaci projektu. V případě rozhodnutí projekt realizovat by společnost ČEPS z vypracovaných návrhů zvolila variantu, která v maximální míře splní jak požadavky na potřebu rozšířit počet pracovních míst v daných prostorách a jejich vybavení, tak na výši vynaložených finančních prostředků a to zcela v souladu s institutem péče řádného hospodáře.

Celé znění vyjádření mluvčí společnosti Klímové si můžete přečíst zde.

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 42 rozvoden se 75 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu stát.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Jak se rodí kolosy na čtyřech kolech
VIDEO: Jak složit bagr za 90 vteřin
VIDEO: Největší hydrostatický buldozer na světě