Blíží se finále Energetické olympiády

Finalisté Energetické olympiády se budou potýkat s úkoly z oblasti elektromobility, obchodování s elektřinou, úspor, alternativních zdrojů a podobně. Foto: FEL ČVUT

Středoškolské týmy se utkají o 80 tisíc korun. Který z 29týmů rozumí energetice nejlépe?  Do finále postoupily jen ty, které získaly alespoň 24 bodů z 26 možných.

Studenti si ve finále olympiády 16. listopadu budou vybírat k řešení úkoly z mnoha oblastí současné energetiky, například: elektromobilita, energetický trh a obchodování s elektřinou, akumulace, obnovitelné a další alternativní zdroje energie, smart grids, energetický management, energetické úspory, budoucnost energetiky (jaderná energie vs. obnovitelné zdroje).

Čtěte také:
Expertní tým prezidenta Zemana podpořil jádro a uhlí
Uhelné elektrárny přispěly k rozvoji Československa

„Příjemně nás překvapila vysoká účast, a i přes mírné počáteční komplikace se serverem jsme měli spokojené reakce ze strany učitelů i studentů,“ komentuje dosavadní průběh soutěže Adéle Holasová, organizátorka z Fakulty elektrotechnické ČVUT. Prvního kola se totiž v říjnu zúčastnilo 298 týmů, z 94 škol z celé republiky. Původně jich bylo přihlášených ještě o 12 víc.

Do finále postoupilo 29 týmů, kterým se podařilo získat v hodnocení alespoň 24 bodů. Maximálně se přitom dalo získat 26 bodů.

Vítězové si odnesou odměnu 50 000 korun, pro tým, který se umístí na 2. místě bude připraveno 20 000 a třetí nejlepší řešitelé získají 10 000 Kč. Finalisté také získají věcné ceny od partnerů soutěže a možnost prominutí přijímacích zkoušek na Fakultu elektrotechnickou ČVUT v Praze.

Soutěž organizuje společnost Energetická gramotnost, která se zabývá vzděláváním v oblasti energetiky. Iniciativa původně vznikla jako školní projekt studentů programu Elektrotechnika, energetika, management Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze.

Finále bude probíhat v prostorách FEL ČVUT a Národní technické knihovny od rána 16. Listopadu, vítězové budou známí okolo 19hodiny.

Mohlo by vás zajímat: 
Na emise si brousí zuby obří vysavače 
Nové Komatsu: Pohroma pro řidiče dumperů 
VIDEO: Čínský titán na 16 kolech