Doba čtení:1 m, 28 s

Do zajímavého srovnání dvou uhlobaronů a mediální fikce s realitou zároveň, se pustil bloger Martin Rauš. Ve svém komentáři tvrdí, že pověst obou miliardářů vůbec neodpovídá reálným výsledkům jejich činnosti.

Bloger se v článku zaměřuje především na Zdeňka Bakalu, který se podle všech indicií definitivně stahuje z České republiky. Rauš připomíná, že jakousi svatozář, díky níž se dříve prakticky nemluvilo o podstatě a výsledcích Bakalova podnikání, dodal uhlobaronovi s doutníkem Václav Havel. Dnes však již prý tato bublina definitivně splaskla.

Ti, kdo si s Bakalou nezadali, ho dnes mohou pranýřovat. Řadě jiným, včetně současného premiéra Sobotky a jeho přítele Radka Pokorného, však nejspíš přibyla nejedna vráska,“ píše Rauš, který upozorňuje i na to, že mediální obraz vykresloval roky Bakalu ve velmi příznivém světle.

[box] Čtěte také: Bakala: Žralok pravdy a lásky[/box]

Bakalův příběh je mimořádně zajímavý i v tom, jak významně a zároveň dlouhodobě se dokáže lišit realita skutečná a mediální. Vždyť Bakala byl roky médii, a to nejen těmi, která vlastnil, vykreslován jako sice výstřední miliardář s doutníkem, ale jinak člověk, který si zaslouží úctu či minimálně sympatie,“ tvrdí bloger, podle kterého za sebou dnes Bakala pálí mosty, místo čekajícím horníkům prodal desítky tisíc bytů RPG mezinárodnímu investorovi, finančně vycucaná OKD se potácí nad propastí a stát musí firmě pomáhat stovkami milionů

Do protikladu Bakalovi dává Rauš jiného uhlobarona Pavla Tykače, který je prý na rozdíl od Bakaly v médiích mnoho let označován nelichotivými přívlastky, ovšem realita je o dost veselejší. „Tykač je naopak příkladem dlouhodobě pranýřovaného údajného zločince, kterému však i přes mnohaleté vyšetřování nikdy nic neprokázali, jeho firmy působí a platí miliardy na daních v České republice a zaměstnávají tisíce lidí,“ uzavírá bloger.

Celý blog si přečtěte zde

[box] Mohlo by vás zajímat: Miliardář Krúpa chce vydělat na NWR[/box]

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa