Doba čtení:1 m, 49 s
Ekologické aktivisty pozatýkala policie. Foto: Ende Gelände
Ekologičtí aktivisté prosazují své cíle s použitím velmi podivných metod. Foto: Ende Gelände

Aktivisté z hnutí Greenpeace protestují proti ekologizaci chvaletické elektrárny. Kromě 11 lezců, kteří už několik dní sedí na chladicí věži, se snaží ovlivnit veřejnost i hlasováním na internetu. To však podivně manipulují, napsal ve svém blogu na idnes.cz Pavel Dvořák.

Grínpísáci, kteří paradoxně protestují proti ekologizaci chvaletické elektrárny, včera vylezli na její chladící věž, aby svou pseudozelenou politiku zviditelnili před krajskými volbami. Nemá cenu komentovat, kdo je platí, a že nerespektují soukromý majetek, který neváhají při svých akcích ničit všude na světě stejně jako ve Chvaleticích. Zaujala mne však jiná věc, a to, jak pracují s fakty a daty,“ napsal Dvořák.

Čtěte také:
Greenpeace způsobili milionové škody
Založil Greenpeace, dnes fandí fosilním palivům

„Na svých stránkách zveřejnili hlasování, ze kterého by zřejmě mělo vzejít, zda si hlasující přejí chvaletickou elektrárnu zavřít, nebo budou raději dále dýchat znečištěný vzduch. Bohužel výsledky nevycházely podle představ zelených a tak v průběhu času měnili barvičky a popisky v grafech tak, aby kdykoli mohli hlasování upravit podle svého,“ popsal bloger své zjištění a přidal důkaz v podobě otisků obrazovky (obrázky 1 a 2).

Stav ke dni 3. 9. 2016, čas 11:16 hod
Obrázek 1. Stav ke dni 3. 9. 2016, čas 11:16 hod
Stav ke dni 3. 9. 2016, čas 11:53 hod – došlo k záměně výsledků hlasování tak, aby výsledkem byla odpověď „Již brzy mimo provoz“
Obrázek 2. Stav ke dni 3. 9. 2016, čas 11:53 hod – došlo k záměně výsledků hlasování tak, aby výsledkem byla odpověď „Již brzy mimo provoz“

A tak si říkám. Je to jen nešikovnost ajťáka, který jim hlasování řídí, nebo záměr. Vzhledem k tomu, že se v médiích objevují informace o profesionálně vedené akci, řízené z holandské centrály Greenpeace a za účasti specialistů ze zahraničí, kteří dorazili přímo do Chvaletic, aby akci dozorovali jako kdysi slovutní sovětští poradci, nechám na zvážení laskavého čtenáře, jak se věci mají. Ale alespoň tu gramatiku a chyby ve vyjmenovaných slovech by si mohli opravit, když už podobným ztřeštěným akcím věnují tolik času a vlastního zdraví,“ uzavřel bloger Dvořák.

Mohlo by vás zajímat:
Na Špicberkách půjdou emise pod zem
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Google obsadí uhelnou elektrárnu