Bojovník s prachem – DUSTBOSS

Bojovník s prachem Dustboss. Foto: DCT

Tři výrobky americké společnosti Dust Control Technology (DCT), světového lídra v oblasti zařízení na kontrolu prachu, byly po testovací fázi certifikovány v USA a Kanadě. Přenosná zařízení s označením DustBoss DB-30, DB-45 a DB-60 mají být první rozprašovače s kontrolou prachu. DustBoss využívá technologie rozprašovače mlhy. Zachycuje prach, který poté sráží k zemi. Řada je určena pro bezpečné a účinné potlačení prachu a zápachu v otevřených prostorách.

Certifikace laboratoří Underwriters Laboratories potvrdila bezpečnost těchto tří jednotek, sdělila generální ředitelka DCT Laura Stiversonová. Jejich účinnost byla prokázána po více než deseti letech používání v náročných provozních podmínkách, jako je demolice, hornictví a zauhlování,“ dodala. Jejich bezpečnost bylo podle ní vždy prioritou. Nyní ale mají zákazníci jistotu díky certifikaci od nezávislého zdroje. Výrobky DCT získaly certifikát také od Canadian Standards Association.

Například DB-60 je ventilátor určený speciálně k tomu, aby optimalizoval velikost kapek a maximalizoval rychlost zachycení částic. Jeho rozsah je zhruba 60 metrů, z jednoho místa může pokrýt 125.000 čtverečních stop plochy. Zařízení je přenosné. Může být umístěno tam, kde je ho na daném pracovišti nejvíc potřeba.

Kromě testování zařízení a zajištění kvality procesu hodnocení, musí společnost DCT splnit sérii měřítek s cílem certifikaci zachovat. A to včetně tovární inspekce a čtvrtletních kontrol produktů.