Doba čtení:1 m, 5 s
Foto: most42inline.cz

V neděli 1. září 2019 se na bruslařské dráze v rekreačním areálu Matylda v Mostě uskuteční inline závody Open Vršanská uhelná maraton, Mosteckej tucet, dětské závody a večerní jízda.

Hlavní závod Open Vršanská uhelná maraton Mistrovství ČR v silničním inline maratonu, který se pořádá dle Soutěžního řádu ČSKB a mezinárodních pravidel, odstartuje v 15 hodin.

Čtěte také:
Spor o pozemky okolo jezera Milada
Na rekultivačních jezerech může vyrůst elektrárna

Dětské závody začínají v deset hodin a startovat je bude olympijská medailistka z Pchjongčchangu Karolína Erbanová, která dětem rovněž předá medaile na stupních vítězů.

Matylda je uměle vytvořené neprůtočné rekultivační jezero v severozápadní části města Mostu v městském obvodu II. Souš. Vodní nádrž vznikla při rekultivaci zatopením bývalého lomu Vrbenský. Na některých mapách je proto uváděna jako Vodní nádrž Vrbenský, jak se nádrž zpočátku jmenovala. Nyní se jmenuje Matylda podle původního jména dolu z doby první republiky a jezero Vrbenský je označením pro menší vodní plochu zhruba 500 metrů severně od Matyldy. Jezero Matylda ze severu obklopuje silnice I/13 a z jihu Autodrom Most vybudovaný na rekultivované výsypce právě z tohoto dolu.

Mohlo by vás zajímat:
Obnovitelné zdroje? Kam vítr, tam analýza
Bývalá šachta vyrábí elektřinu z vody
Revoluce v lomech: Náklaďáky bez řidičů