Budějovická teplárna má více klientů

Distribuční síť Teplárny České Budějovice měří 165 kilometrů, z nichž je 97 kilometrů parovodů, 23 kilometrů horkovodů a 44 kilometrů teplovodů. Foto: teplarna-cb.cz

Topnou sezonu zahájila už i Teplárna České Budějovice. Oproti předchozím rokům je to zhruba o dva až tři týdny později, loni sezona začala 5. září. Mezi klienty přibyly dva bytové domy a dvě obchodně administrativní centra.

O pozdějším začátku sezony rozhodl opožděný příchod chladného podzimu, který, jak uvedl mediální zástupce teplárny Zdeněk Zuntych, až nyní naplnil požadavky ministerské vyhlášky. Podle ní se dodávka tepelné energie po 1. září zahájí, když průměrná denní venkovní teplota klesne pod 13 stupňů Celsia ve dvou dnech po sobě, a neočekává se, že by se následující den nad tuto hranici vrátila.

Čtěte také:
Budějovická teplárna prodlouží síť na 25 km
Budějovická teplárna získala prestižní rating

Vzhledem k tomu, že předchozí sezona skončila dříve, v dubnu místo obvyklého května, zákazníci na výdajích za centrální teplo ušetří. Pro nás to ve srovnatelném období naopak znamená nižší výrobu,“ řekl předseda představenstva teplárny Václav Král.

Teplárna začala distribuční systém měřící přes 160 kilometrů roztápět v souvislosti s očekávaným prudkým ochlazením 24. září. Během předchozí několikaměsíční pauzy zkontrolovala kotelny, rozvody a předávací stanice. Zatímco mimo sezonu se do bytových domů dodává hlavně teplo pro ohřev užitkové vody, během sezony je podle Zuntycha klíčové i kvalitní vytápění.

V nové topné sezoně, kterou jsme právě zahájili, a potrvá přibližně do konce května příštího roku, jsme přivítali dva bytové domy a dva nebytové objekty – obchodně administrativní centra. Ale stavby dále pokračují a předpokládáme, že než topná sezona skončí, bude z naší sítě odebírat teplo dalších 12 nových bytových domů a další čtyři nebytové objekty,“ řekl místopředseda představenstva Tomáš Kollarczyk.

Teplárna dodává teplo a teplou vodu do více než 28 400 bytů ve městě. Loni prodala 1611,6 terajoulu tepelné energie, meziročně o 2,5 procenta více, hlavně díky tomu, že průmyslové podniky odebíraly více páry. Její distribuční síť měří 165 kilometrů, z nichž je 97 kilometrů parovodů, 23 kilometrů horkovodů a 44 kilometrů teplovodů.

Mohlo by vás zajímat:
Léčivé koule už patří minulosti
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme