Doba čtení:57 s
Podle bulharských odborů by uzavření největších uhelných dolů a elektráren na jihovýchodě země ohrozilo 150 tisíc pracovních míst. Ilustrační foto: pixabay.com

Zaměstnanci bulharského uhelného a energetického průmyslu v Sofii demonstrovali za zachování svých pracovních míst a požadovali vládní podporu pro výrobu elektřiny z uhlí. Podle agentury Reuters se demonstrace zúčastnilo přes tisíc lidí, zatímco agentura AP hovoří o více než dvou tisících.

Demonstrantům se nelíbí tlak Evropské unie na uzavírání bulharských uhelných dolů a elektráren, který je součástí boje proti klimatickým změnám. Přední bulharské odborové svazy tvrdí, že Evropská komise v tomto směru nasadila tempo, které je pro Bulharsko příliš rychlé a příliš nákladné.

Čtěte také:
Nechal se ČEZ v Bulharsku oškubat jak slepice?
Babiš chce vysvětlit bulharskou transakci ČEZ

Musíme najít řešení, protože to pro nejchudší země není spravedlivé,“ uvedl Vladimir Topalov z odborového svazu Podkrepa. Podle dalšího odborového předáka Dimitara Manolova by uzavření největších uhelných dolů a elektráren na jihovýchodě země ohrozilo 150 tisíc pracovních míst, napsala agentura AP.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Sen každého kluka z pískoviště
Japonci začali těžit na mořském dně
Ve Švýcarsku vyvíjejí elektrogiganta