Doba čtení:1 m, 4 s
Foto: Hame.cz
Potravinářské firmě Hamé chybí desítky pracovníků. Foto: Hame.cz

Výrobce potravin Hamé plánuje ve spolupráci s Hospodářskou komorou ČR nabídnout práci zaměstnancům zkrachovalé černouhelné společnosti OKD. Podniku v Česku chybí desítky pracovníků, vedle kvalifikovaných profesí je pro firmu obtížné obsadit už i místa výrobních dělníků.

Místo by mohli v tuzemských závodech Hamé získat třeba lidé z obslužných profesí OKD, potravinářská firma potřebuje elektrikáře a údržbáře, řekl mluvčí Hamé Petr Kopáček. „Jedná se o práci, případně ubytování,“ dodal. Hamé podle něj požádala Hospodářskou komoru o zprostředkování, protože komora má zastoupení v rámci celé republiky. Hamé nyní v Česku zaměstnává zhruba 1800 lidí.

Čtěte také:
Z OKD na podzim odejde 873 zaměstnanců
Práce pro horníky nebude, bojí se lidé

Z OKD má ke konci června odejít dohodou zhruba 350 zaměstnanců a na přelomu září a října dalších téměř 900. Zadlužená těžební firma, kterou soud počátkem května poslal do úpadku, má zhruba 9800 kmenových zaměstnanců, asi 2500 dodavatelských a 200 agenturních pracovníků. Zájem o pracovníky OKD projevila Škoda Auto i další firmy z automobilového průmyslu, vláda jednala o práci pro propuštěné ve stáním podniku Diamo při odstraňování následků hornické činnosti.

Mohlo by vás zajímat:
VIDEO: Výbuch srazil giganta na kolena
Topolánek: Nenásledujme sebevražedné Německo
Německá Energiewende ohrožuje chudé