Doba čtení:1 m, 21 s


Společnost Caterpillar úspěšně předvedla svůj první prototyp bateriového elektrického důlního vozíku a rozšířila tak své portfolio bateriových elektrických a částečně autonomních technologií pro podzemní těžbu.

Předvedení pro společnost Newmont a další přední společnosti v oboru na zkušebním polygonu společnosti v australské Tasmánii navazuje na prototyp bateriového elektrického důlního vozíku 793 pro povrchovou těžbu, který byl představen v listopadu 2022, napsal server globalminingreview.com.

Společnost Caterpillar vyvinula svůj první prototyp bateriového elektrického důlního vozíku pro hlubinnou těžbu po konzultacích se zákazníky a s podporou společnosti Newmont Corporation. Firmy spolupracují na dosažení její vize, která si představuje plně propojený, automatizovaný důlní systém s nulovými emisemi oxidu uhličitého.

Vídeň získá teplo z hlubin

Tento milník je odrazem partnerství mezi našimi týmy ve společnostech Newmont a Caterpillar a ukazuje dopad silné spolupráce v těžebním průmyslu,“ řekl Rob Atkinson, výkonný viceprezident společnosti Newmont. „Společné dosažení tohoto milníku, spojení schopností a sdílených hodnot, je důkazem síly našeho strategického spojenectví.

Tento bateriový elektrický vozík doplní první plně elektrické řešení společnosti Caterpillar pro nakládání a odvoz v podzemí ve spojení s komerčně dostupným bateriovým elektrickým nakladačem R1700 XE.

Caterpillar rovněž dokončil ukázku svých rostoucích schopností v oblasti autonomie a automatizace. Tato technologie řeší některé z klíčových bezpečnostních problémů, s nimiž se denně potýkají její zákazníci v podzemí, jako je riziko kolize při pohybu těžkých strojů v tmavých a stísněných prostorách. Autonomní vozíky mohou pomoci zvýšit bezpečnost v dolech tím, že odstraní obsluhu z potenciálně nebezpečných nebo odlehlých míst. Kromě toho mohou tyto funkce zvýšit produktivitu tím, že koordinátorům na důlních pracovištích zajistí větší přehled, což umožní konzistentnější provoz jak strojů s obsluhou, tak autonomních strojů.