Doba čtení:1 m, 9 s
ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Foto: ČEPS

Provozovateli energetické přenosové soustavy ČEPS stoupl za tři čtvrtletí letošního roku zisk před zdaněním o 17,4 procenta na 3,21 miliardy korun. Celkové výnosy proti stejnému období roku 2018 vzrostly o desetinu na 17,78 miliardy korun.

Náklady před zdaněním se podle mluvčí společnosti Hany Klímové meziročně zvýšily o 8,6 procenta na 14,58 miliardy korun.

Čtěte také:
Stabilitě sítě pomůžou v budoucnu i malé zdroje
Světové emise rostou, OZE navzdory

Firma dále oznámila, že ratingová agentura Moody´s aktualizovala hodnocení ČEPS na úroveň Aa3 se stabilním výhledem. Společnost podotkla, že hodnocení se tak z dosavadní úrovně A1 s pozitivním výhledem zvýšilo na stejnou úroveň ratingového ohodnocení, jakou má Česká republika. „Moody´́s u společnosti ČEPS poukazuje na stabilní a předvídatelné cashflow, transparentnost a silný finanční profil,“ řekl předseda představenstva firmy Martin Durčák.

ČEPS působí v ČR jako výhradní provozovatel přenosové soustavy na základě licence od Energetického regulačního úřadu. Udržuje, obnovuje a provozuje 43 rozvoden se 78 transformátory a vedení o celkové délce přes 5600 kilometrů. Sto procent akcií společnosti vlastní přes ministerstvo průmyslu stát.

Mohlo by vás zajímat:
V Brazílii nalezli obří smaragd za 10 miliard korun
Služební auto obra Koloděje
Jsme fosilní civilizace. A ještě dlouho jí budeme

Close

Generic selectors
Pouze přesná schoda
Hledat v titulcích
Hledat v obsahu
Post Type Selectors
Hledat pouze v kategorii
Energetická bezpečnost
Komentáře
Rozhovor
Videa
Z domova
Zajímavosti
Ze světa